Haber

Okul tatili uzatıldı mı? Okullar ne zaman açılacak? Okulların açılması ertelendi mi?

Okul tatili uzatıldı mı? Sorusu, Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde meydana gelen 7.7 büyüklüğündeki depremin ardından en çok merak edilen soruların arasında yer aldı. Ülke genelinde 7 günlük yas ilan edilirken okul tatili uzatıldı mı? Soru üzerine vatandaşlar tarafından incelemeler sürüyor. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’in dün akşam yaptığı açıklamanın ardından son durum merak konusu oldu. Peki, okul tatili uzatıldı mı? Okullar ne zaman açılacak? Okulların açılması ertelendi mi?

OKUL TATİLİ UZATILDI MI?

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Kahramanmaraş merkezli deprem nedeniyle Türkiye’deki tüm okulların 13 Şubat’a kadar tatil edildiğini duyurdu. Bakan Özer, “Türkiye’deki iklim kurallarını dikkate alarak ve deprem bölgelerindeki çalışmaları iyi yürütmek amacıyla 13 Şubat’a kadar Türkiye’nin her yerinde okulları kapatıyoruz.” dedi.

OKULLAR NE ZAMAN AÇILACAK?

Şimdiye kadar yapılan açıklamalar doğrultusunda okulların açılacağı tarih olarak 13 Şubat gösteriliyor. Ayrıca depremin yarattığı tahribattan farklı olduğu için ileri bir tarihe ertelenmesi de olasıdır.

EKİPLER MOBİLİZE EDİLDİ

Dünyanın birçok ülkesinden Türkiye’ye yardım ekipleri gönderilirken, arama kurtarma çalışmaları da aralıksız devam ediyor. Enkaz altında kalanları kurtarmak için ekipler seferber oluyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu