Haber

Bilecik’teki deprem bölgesine yardımlar sürüyor

Bilecik’te Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen Akdeniz, Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerindeki 10 ilde mağdurlara yönelik insani yardımlar sürüyor.

Bilecik Valiliği ile uyum içinde kaymakamlıklar, belediyeler ve sivil toplum kuruluşlarının desteği ile işçiler ve yakınları ile istekli vatandaşlar tarafından gıda, giyecek, su ve gerekli malzemeler toplanıyor. 11 TIR’lık yardım malzemesinin yanı sıra Bilecik Belediyesi tarafından 6 tır odun gönderildi.

Vali Kemal Kızılkaya, Malatyalı depremzedelerin ailelerini ve Bilecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedavi altına alınan yaralıları ziyaret etti. Tedavi altına alınan 234 kişiden 227’sinin taburcu edildiği, 7’sinin tedavisinin devam ettiği öğrenildi.

Kızılkaya yaptığı açıklamada, “Millet olarak yaralarımızı birlikte saracağız. Bugünleri birlikte atlatacağız. Millet olarak el ele verdiğimiz sürece aşamayacağımız zorluk yoktur. En büyük gücümüz gücümüzdür.” birlik ve beraberlik. Bugünleri geride bırakacağız. Hastalarımıza acil şifalar diliyoruz.” terimini kullandı.

İnhisar ilçesine bağlı Tozman köyünde vatandaşların hazırladığı bir kamyon odun, köy muhtarı İbrahim Özmen tarafından kamyonuyla sarsıntılı alana götürüldü.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu