Ekonomi

Yollardaki durum

Otoyolların üretim, bakım ve onarım çalışmalarının yapıldığı kesimlerinde yavaş gitmek, trafik işaret ve işaretlerini takip etmek gerekiyor.

Karayolları Genel Müdürlüğü’nün yol durum bültenine göre Gebze-Orhangazi-İzmir Otoyolu’nun Orhangazi-Gemlik kavşak kesimi 7-11. 2. kilometredeki bakım-onarım çalışması nedeniyle aktarma İzmir istikametinden yapılmakta olup, ulaşım İstanbul istikametinden çift yönlü olarak devam etmektedir.

TEM Otoyolu Gümüşova-Kavacık kavşaklarındaki viyadüklerin genleşme derzi onarım çalışmaları nedeniyle 22.00-06.00 saatleri arasında şerit daraltma yapılıyor.

Toprakkale-İskenderun (TİS) Karayolu Payas-İskenderun Kavşağı 3-6. kilometre, Adana yönü üst yapı onarım çalışmaları nedeniyle trafiğe kapatılarak, Hatay yönünden ulaşım çift taraflı ve kontrollü olarak yapılıyor.

Ankara-Çankırı yolunun 15-17. kilometre, yol yapım çalışmaları nedeniyle denetimli olarak ulaşıma izin veriliyor.

Lapseki-Çanakkale-Ezine yolunun 2-3. Çanakkale Onsekiz Mart Düzeyli Kavşağı yapım çalışmaları nedeniyle kavşak kolları trafiğe kapatılarak alternatif güzergahlardan ulaşım sağlanmaktadır.

Alaca-Zile yolunun 5-12. Kilometresindeki yol yapım çalışması nedeniyle bölünmüş yolun bir kısmından çift yönlü ulaşım sağlanmaktadır.

Çorum-Ankara yolunun İskilip ve Osmancık kavşaklarında farklı kotlardaki kavşaklar nedeniyle ulaşım kontrollü olarak sağlanmaktadır.

Beşikdüzü-Trabzon yolunun 33-34. kilometre (Darıca mevkii), Beşikdüzü-Trabzon istikametinde ulaşım tek şeritten denetimli olarak yapılmaktadır.

Diyarbakır-Siverek yolunun 5-7. Yol yapım çalışmaları nedeniyle bölünmüş yolun bir kısmından çift yönlü ulaşım sağlanmaktadır.

Söğüt-Seydikemer yolunun 50-59. Kilometrelerce yol yapım çalışmaları nedeniyle sürücüler trafik işaret ve işaretlerine dikkat etmek zorunda kalıyor.

haberoltu.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu