Haber

Türkiye Geleneksel Türk Okçuluk Federasyonu Küçükler Açık Hava Puta Türkiye Şampiyonası Sonuçlandı

Türkiye Klasik Türk Okçuluk Federasyonu (TGTOF) Gençler Açık Hava Puta Türkiye Şampiyonası’nda bayanlar, erkekler ve takımlar final atışları yapıldı. Çekimlerin ardından kadınlarda Dilara Ecem Deniz, erkeklerde Mesut Karagöz ve erkeklerde Gazanfer Genç yer aldı. SporOkçular Vakfı Klasik Okçuluk Spor Kulübü kulübüyle birinci oldu.

Türkiye Klasik Okçuluk Federasyonu öncülüğünde düzenlenen Sivas Gençler Açık Hava Puta Türkiye Şampiyonası, son gün yapılan final atışlarıyla devam etti. Okçular klasik kıyafetlerini giyerek Muhsin Yazıcıoğlu Stadyumu’nda düzenlenen şampiyona için atışlarını gerçekleştirdiler. Çekişlerin ardından bayanlar bireysel kategorisinde birinciliği Dilara Ecem Deniz, ikinciliği Eylül Akyüz, üçüncülüğü ise Hira Ceren Erkayiran aldı. Bireysel erkeklerde Mesut Karagöz birinci, Eren Acer ikinci, Semih Ege Ateş üçüncü oldu. Erkeklerde ise Gazanfer Gençlik ve Spor Kulübü birinci, Erbaa Gençlik Spor Kulübü ikinci, Tarsus Kutalmışoğlu Klasik ve Atlı Okçuluk Kulübü ise üçüncü oldu. Bayan takımlarda Okçular Vakfı Klasik Okçuluk Spor Kulübü birinci, Düzce Gençlik ve Spor Kulübü ikinci, Erbaa Oba Klasik Okçuluk Kulübü üçüncü oldu. Çekimlerin ardından ödül töreni düzenlendi. Törene Sivas Belediye Başkanı Hilmi Alım, Türkiye Klasik Türk Okçuluğu Federasyonu Lideri Cengiz Tokgöz, Gençlik ve Spor İl Müdürü Erdoğan Tunç, İl Kültür ve Turizm Müdürü Teoman Karaca, sporcular ve aileleri katıldı.

HİLMİ ALIM: BU TÜR TAKVİMLERİ YAPMAYA DEVAM EDECEĞİZ Ödül töreninde konuşan Sivas Belediye Başkanı Hilmi Alım, “Gençlerin spor yapması, antrenman yapması için Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüzle sporu organize bir şekilde buluşturuyoruz. Biz de böyle bir organizasyona ev sahipliği yapmaktan mutluluk duyuyoruz.İnşallah önümüzdeki dönemde de bu tür organizasyonları düzenlemeye devam edeceğiz.” CENGİZ TOKGÖZ: CUMHURİYETİN 100. YILINDA TÜRK OKÇLUĞUNDA HIZLANACAĞIZ. Türkiye Geleneksel Türk Okçuluk Federasyonu Başkanı Cengiz Tokgöz, Sivas’ta bulunmaktan mutluluk duyduklarını belirterek, “Federasyon olarak genç kardeşlerimizle geleneğimizi yaşatacağız ve bu sporu yapmak için buradayız. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” Cumhuriyetimizin 100. yılında da Türk okçuluğunda yakalayacağımız ivmeyi artırmaya devam edeceğimize söz veriyorum” dedi. . MESUT KARAGÖZ: ÇOK GURUR DUYUYORUM. Erkekler bireysel atışta birinci olan ve yarışmaya Düzce’den katılan Mesut Karagöz, “Çok mutluyum ve emeklerimizin karşılığını aldık. Çok gururluyum” dedi.

Bayanlar bireysel atışta birinci olan ve yarışmaya Kırklareli’den katılan Dilara Ecem Deniz, “Koçlarıma teşekkür ederim. Çekimler stresli geçti ama gerçekten birinci olmak istedim.” o terimlerini kullandı.

mentese-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu