Haber

Kayseri Talas’ta camilerde hijyen saldırısı

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Kayseri’nin Talas Belediyesi tarafından ilçe genelindeki mescitlerde düzenli olarak gerçekleştirilen temizlik ve dezenfekte çalışmalarının kapsamı genişletildi. Bu doğrultuda merkezde 54, kırsalda 26 olmak üzere 77 caminin halıları özel bir ekip tarafından yıkanmaya başlandı.

Kurban Bayramı’na kadar devam edecek çalışma kapsamında cami halıları sıcak su ile yıkanıyor, durulanıyor ve özel bir sistemle kurutuluyor. Depremden etkilenen vatandaşların barınma yeri haline gelmesiyle ayrı bir değer kazanan camilerde yapılan bu çalışma ile halılar daha kısa sürede ve daha etkin bir şekilde temizleniyor.

SAĞLIKSIZ ŞEKİLDE DEZENFEKSİYON

Camilerin temizliği için Talas Belediyesi tarafından özel olarak oluşturulan ekipler tarafından yürütülen çalışmalarda insan sağlığına zarar vermeyen temizlik çalışmalarından yararlanılıyor. Temizlik ve hijyen kapsamında iç mekanların süpürülmesinden camların, avizelerin ve ayakkabılıkların silinmesine kadar detaylı işlemler yapılmaktadır. Halılar yıkandıktan sonra uygulanan ULV işlemi ile dezenfekte edilen mescitler, daha temiz ve hijyenik bir şekilde ibadete hazır hale getiriliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu