Teknoloji

Gimli, Yeni Yüzüklerin Efendisi Oyunu “Moria’ya Dönüş”teki İkonik Rolüne Geri Dönüyor

Ünlü aktör John Rhys-Davies, Yüzüklerin Efendisi dünyasında geçen hayatta kalma oyunu ‘Return to Moria’da bir kez daha Gimli karakterini canlandıracak. 24 Ekim’de çıkacak oyunda başrolde olan Rhys-Davies, durumundan oldukça memnun. Detaylar içeriktedir. ?

Kaynak: bir

Yüzüklerin Efendisi üçlemesinde cüce Gimli karakterini başarıyla canlandıran John Rhys-Davies, “Return to Moria” adlı yeni oyunda bu ikonik rolü yeniden üstlenecek.

Haziran 2022’de duyurulan bu oyun, Orta Dünya’nın Dördüncü Çağı’nda geçiyor ve antik Cüce Krallığı Khazad-dum’un derinliklerine doğru bir macerayı konu alıyor.

Oyunda Rhys-Davies’in seslendirdiği açılış monologu, uzun yıllardır terk edilen Moria’ya geri dönüş çağrısıdır.

Gimli’yi bu haliyle yeniden canlandırmak Yüzüklerin Efendisi dünyasında nadir görülen bir durumdur.

Mesela Hobbit filmlerindeki karakterleri canlandıran aktörler, Mordor’a yükselmeden önce Sauron’u canlandırmışlardı.

Eurogamer’da yer alan habere göre John Rhys-Davies, “Return to Moria” oyununda yeniden Gimli karakterini canlandıracağı için oldukça mutlu.

Gimli’yi “gerçekten sevdiği bir karakter” olarak tanımlayan Rhys-Davies, yeni bir hikaye sunmanın ve “ya şöyle olursa” senaryolarını keşfetmenin oyun için çok eğlenceli olduğunu belirtiyor.

Açılış sahnesindeki ses performansı Gimli’nin hâlâ enerjik ve kararlı bir karakter olduğunu ortaya koyuyor.

Oyundaki kesin rolü 24 Ekim 2023’te çıkana kadar netlik kazanmayabilir ancak bu açılış sahnesi tek başına hayranlar için büyük bir heyecan kaynağı.

yenimahallehaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu