Haber

Depremden etkilenen esnaf için Elbistan’da 72 saatte konteyner pazarı kuruldu.

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç’ın talimatı ve Kayseri Valisi Gökmen Çiçek koordinasyonunda Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesinde yapımı devam eden ‘Konteyner Çarşısı’ndaki çalışmaların yüzde 90’ı tamamlandı. Önder Büyükkılıç yaptığı açıklamada, 5 bin metrekarelik alanda 150 işçi, 15 iş makinesi ve 90 konteynerin bulunduğu çarşının üretimi için büyük çaba sarf edildiğini söyledi.

KİLİTLİ DÖŞEME İŞLERİ DE TAMAMLANDI

Büyükkılıç, Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nin alt yapı kuruluşları KASKİ ve KCETAŞ’ın altyapı çalışmalarını sürdürdüğünü belirterek, konteynerlerin yerleştirildiği alanlardaki kilitli parke çalışmalarının da tamamlanma aşamasına geldiğini bildirdi.

İLK KONTEYNER KENTTEN SONRA İLK KONTEYNER PAZARI

Kahramanmaraş’ın Zelzele bölgesinde ilk konteyner kenti hayata geçiren Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nin, yine ilk Konteyner Çarşı’yı Elbistanlıların hizmetine sunacağını vurgulayan Başkan Büyükkılıç, “Bölgenin ilk konteyner kentini hayata geçirdik. Kısa sürede Kahramanmaraş’ta AFAD Kayseri Sokak’ın bulunduğu yerde, “Söz konusu geçici barınakta 117 depremzedenin ailesi huzur içinde yaşıyor. Aynı şekilde Elbistan’da da hayatı yeniden inşa etmek için var gücümüzle çalışıyoruz” dedi.

KONTEYNER PAZARI 72 SAAT GİBİ REKOR BİR SÜREDE HAZIR

Bölgede çalışmaların gece gündüz devam ettiğini, pazar gecesi yapılacak son çalışmaların ardından 72 saat sonra bu hizmetin rekor bir şekilde hayata geçirileceğini belirten Büyükkılıç, “Hayata dönüş için gece gündüz demeden tüm çabamız devam ediyor. deprem bölgesinde normale dönüyor. 3 gündür gündüz olduğu gibi, “Ekiplerimiz konteyner pazarını bir an önce bitirmek için çalışıyor. Yüzde 90’ı tamamlanmış çarşımızda bu akşam çalışacak olan ekibimiz yarın sabah itibarıyla 72 saat içinde çarşımızı hizmete hazır hale getirecek” dedi.

BÜYÜKŞEHİR EKİPLERİNDEN İNSANüstü ÇABALAR

Afet bölgesinde bir ilk olacak Konteyner Çarşısı tamamlandığında Elbistan’da ticari hayatın normale döneceğinin ve sosyal donatı ile değerli bir eksikliğin giderileceğinin altını çizen Başkan Büyükkılıç, Kayseri’nin özverili ekiplerine teşekkür etti. Deprem bölgesinde insanüstü bir gayretle çalışan Büyükşehir Belediyesi, Genel Sekreter Yardımcısı Hamdi Elcüman koordinasyonunda. .

haberakoren.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu