Haber

Danıştay baskını tetikçisi Alparslan Arslan cezaevinde intihar etti

Danıştay saldırganı Alparslan Arslan, tutuklu bulunduğu Maltepe Cezaevi’nde intihar etti.

Halk TV’den Seyhan Avşar’ın haberine göreKaldırıldığı Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde kurtarılamayan Arslan’ın bir süre kendine bile bakmadığı belirtildi.

Avukat Alparslan Arslan, 17 Mayıs 2006’da Danıştay 2. Dairesi’ne silahlı saldırı düzenledi. Arslan’ın saldırısında Danıştay’ın dört üyesi yaralandı, yargıç Mustafa Yücel Özbilgin hayatını kaybetti.

Danıştay 2.Daire üyelerine yönelik silahlı saldırıyla ilgili davanın duruşmasına 11 Ağustos 2006’da başlandı. Ankara 23. Ağır Ceza Mahkemesi’nde “kamu görevlisini kasten öldürme suçundan ağırlaştırılmış müebbet” Danıştay saldırısının faili Alparslan Arslan ile Danıştay üyesi Mustafa Yücel Özbilgin ve Mustafa hakkında açılan davada “görevini yerine getirdi” suçundan birdenbire 72 yıl hapis cezasına çarptırıldı. üyeleri Ayla Gönenç ve Ayfer Özdemir ile soruşturma hakimi Ahmet Çobanoğlu’na yönelik eylemlerinden “kamu görevlisini kasten öldürmeye teşebbüs”ten.

Bu kararın temyiz edilmesi üzerine dosya ikinci kez Yargıtay 16. Ceza Dairesi’ne gitti. Danıştay’a yönelik saldırı davasında temyiz incelemesini tamamlayan Daire, Alparslan Arslan’a verilen cezayı onadı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu