Haber

Çin Ulusal Halk Kongresi Daimi Komite Başkan Yardımcısı Li Hongzhong, Brezilya İşçi Partisi Genel Sekreteri Henrique Fontana ile Görüştü

PEKİN, 15 Haziran (Xinhua) — Çin Ulusal Halk Kongresi Daimi Komite Başkan Yardımcısı Li Hongzhong, Brezilya İşçi Partisi (PT) Genel Sekreteri Henrique Fontana liderliğindeki bir heyetle birlikte Türkiye’ye geldi.

Aynı zamanda Çin Komünist Partisi (ÇKP) Merkez Komitesi Siyasi Ofisi üyesi olan Li, perşembe günü Çin’in başkenti Pekin’de gerçekleştirilen görüşmede iki ülke liderlerinin yakın ilişkiler sürdürdüklerini hatırlattı. bağlar ve ikili çıkarların geliştirilmesi için bir rota çizdi.

Li, ÇKP’yi Brezilya İşçi Partisi ile dostane etkileşimini güçlendirmeye, iki devlet başkanının vardığı önemli anlaşmayı uygulamaya, yasama organları arasındaki etkileşimi teşvik etmeye, Çin-Brezilya kapsamlı stratejik ortaklığını daha da geliştirmeye ve çıkarlarını ortaklaşa korumaya teşvik etti. gelişmekte olan ülkeler ve uluslararası adalet ve hakkaniyet. istekli olduğunu söyledi.

Öte yandan Fontana, Brezilya İşçi Partisi’nin ÇKP ile etkileşimleri ve karşılıklı öğrenmeyi derinleştirmeyi ve ikili bağlantıların sürekli gelişmesini teşvik etmeyi umduğunu söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu